Siódmy dzień Ferii 2017 w Bibliotece 21.02.2017- wtorek.

Siódmy dzień Ferii 2017 w Bibliotece 21.02.2017-  wtorek.

Siódmy dzień Ferii 2017 w Bibliotece 21.02.2017-
We wtorek 21 lutego mieliśmy bardzo miłego Gościa w naszej bibliotece – autorkę powieści dla dzieci i dorosłych Monikę SAWICKĄ z Łodzi.
Rano Pani Monika w ramach Ferii odwiedziła najmłodszych mieszkańców Gminy i od godziny 10.00 miała Spotkanie i Warsztaty w Przedszkolu „Promyk Słońca”.
My w tym czasie przygotowywaliśmy i dokańczaliśmy nasze prace konkursowe – „Cztery lapy…”
Od godziny 13.30 pani Monika Sawicka miała Warsztaty z nami .

Nosiły tytuł: MOJA KSIĄŻKA MARZEŃ

Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 0 do 100 lat

JEŻELI POTRAFISZ O CZYMŚ MARZYĆ, POTRAFISZ TEŻ TEGO DOKONAĆ
( WALT DISNEY)

Każdy z nas o czymś marzy, czegoś pragnie, do czegoś dąży. Każdy wyznacza cele, nazywając je celami lub marzeniami.
Podczas warsztatów będziemy tworzyć własną KSIĄŻKĘ MARZEŃ, bo wizualizacja zawsze sprawia, że stają się one bliższe i bardziej realne, wręcz na wyciagnięcie ręki.
Warsztaty uczą pracy zespołowej, ćwiczą wyobraźnię, edukują poprzez poznawanie historii sławnych ludzi, którzy osiągnęli woje cele, inspirują do nowych wyzwań, rozwijają zdolności manualne oraz kreatywność .
Książka marzeń zostaje w Bibliotece , by po kilku latach jej twórcy mogli przyjść i skonfrontować swoje obecne marzenia z poprzednimi i być może uzupełnić puste strony o nowe marzenia.
ZAPOTRZEBOWANIE MATERIAŁOWE:
( dotyczy grupy 25 osób)

1 blok techniczny 2 x a4
/ 1 blok techniczny a4
/ 4 bloki rysunkowe a 4
/ 4 bloki papieru kolorowego
/ 10 par nożyczek
/ 10 lub 5 tubek kleju
/ kolorowe wstążeczki
/ dziurkacz
/ zszywacz
/ mazaki, kredki, ołówki, długopisy, gumki, linijki, temperówki
/ kolorowe czasopisma w dużej ilości – dla kobiet, dla młodzieży, motoryzacyjne, sportowe, rolnicze, pozdróznicze, modowe itp

DZIECI PRACUJĄ W GRUPACH PO 2 lub 4 OSOBY

Maksymalna ilość uczestników to 25 osób ( ustalana indywidualnie)
Czas trwania- 2,5 godziny zegarowej

Powstały nasze osobiste Książki Marzeń – każda zupełnie inna, ale za to jakie fajne. Obiecaliśmy sobie zachować je i po latach sprawdzimy czy spełniły się nasze marzenia a może uległy zmianie?
Bardzo miło było spotkać prawdziwego autora książek, dla większości z nas było to pierwsze takie spotkanie.
Pani Monika napisała dla dzieci książkę:
„O Kajtku szczęściarzu”-

Pewnego zimowego dnia moja córka przyniosła do domu maleńkiego pieska, który mieścił się na otwartej męskiej dłoni. Powiedziała, że to nowy psiak jej kolegi, który go przygarnął, bo ktoś zostawił go w zawieszonej na płocie reklamówce. Zimą. To cud, że maleństwo przeżyło.

Książka oparta jest na faktach, a kajtek to obecnie pies naszej Autorki, już w tym roku zostanie wydana kolejna część. Na razie polecamy w/w książeczkę – można ja wypożyczyć w naszej Bibliotece. Zapraszamy.
Super zajęcia, cala nasza 24 była bardzo zadowolona .