Trzeci dzień Ferii 2017 w Bibliotece – 15.02.2017r.

Po obiedzie połowa grupy poszla na plażę i do parku, gdzie urządzilismy zawody, gry i zabawy towarzyskie – pogoda byla cudna :).
Druga polowa grupy przygotowywała prace na konkurs” Cztery lapy, czyli literackie spotkanie ze zwierzętami” organizowany przez MBP w Międzyzdrojach.
Poniżej regulamin konkursu – jeszcze do kwietnia br. można wziąc udział.

Regulamin Konkursu Plastycznego pt. „Cztery łapy, czyli literackie spotkanie ze zwierzętami” – dzieci biorące udział w Feriach w Bibliotece 2017r. wezmą udział w w/w konkursie – 15.II i 21.II. 2017r. o 11.00.
1. ORGANIZATOR KONKURSU
– Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach
– Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Nr 19 w Międzyzdrojach
2. CELE KONKURSU
– rozbudzenie u dzieci i młodzieży empatii
– zapoznanie dzieci i młodzieży z zasadami etycznego postępowania ze zwierzętami, wiedzy o prawach zwierząt
– rozpowszechnienie u dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zwierząt przebywających w schronisku, opieki nad nimi oraz adopcji
– możliwość zaprezentowania przez dzieci i młodzież swoich zdolności plastycznych
– propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży
– zwiększenie zainteresowania literaturą dla dzieci i młodzieży
3. PRZEDMIOT KONKURSOWEJ RYWALIZACJI
Zadaniem uczestników jest nadesłanie 1 pracy plastycznej inspirowanej książkami, w których głównymi bohaterami są zwierzęta np.: M. Kownacka „Kajtkowe przygody”, E. Knight „Lassie wróć!”, H., B. Gawryluk „Dżok. Legenda o psiej wierności”, J. Olech „Pompon w rodzinie Fisiów”, R. Piątkowska „Mruk”, D. Gellner „Zając”, W. Widłak „Wesoły Ryjek” i inne.
4. FORMY PRACY
– format A2
– dopuszcza się dowolną technikę plastyczną (np. farba, ołówek, węgiel, witraż, kredka)
– liczy się pomysłowość, oryginalność, nowatorskie techniki oraz oddanie klimatu niesamowitych przygód bohaterów książek, w których głównymi bohaterami są zwierzęta
– na odwrocie pracy prosimy umieścić tytuł książki, baśni, która była inspiracją, imię, nazwisko i wiek autora pracy, nazwę szkoły lub instytucji oraz imię i nazwisko opiekuna/ instruktora
– Uwaga! Jedna praca – jeden autor.
5. CZAS TRWANIA KONKURSU
– Konkurs trwać będzie od 16.01.2017 do 08.04.2017
– Termin nadsyłania prac mija 08.04.2017
6. MIEJSCE SKŁADANIA PRAC
Prace należy przesyłać na adres:
Miejska Biblioteka Publiczna, 72-500 Międzyzdroje ul. Norwida 15, tel. (91) 32-80-442
7. JURY
– Profesjonalne jury będzie powołane przez organizatora
– Decyzje jury zapadają w głosowaniu większością głosów
8. UCZESTNICY KONKURSU
– Konkurs skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów.
– Organizator zastrzega sobie prawo do selekcji prac zaprezentowanych na wystawie
9. NAGRODY
– Autorzy najlepszych prac uhonorowani zostaną nagrodami rzeczowymi i książkowymi
– Przewidziane są wyróżnienia nagrodzone przez prywatnych sponsorów i inne instytucje
– Jedną nagrodę w konkursie przyznaje komisja SBP w Międzyzdrojach
10. WYNIKI KONKURSU
– O osobach nagrodzonych, terminie otwarcia wystawy i wręczenia nagród, szkoły oraz instytucje zostaną poinformowane do 28.04.2017
– Organizatorzy nie zwracają kosztów podróży
– Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane w lokalnej prasie oraz na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach (www.biblioteka.miedzyzdroje.pl)
Biblioteka Międzyzdroje. Dzisiaj było nas 31 uczestników ;).