Smerfy w Bibliotece rozmawiają o bezpieczeństwie dzieci – wtorek 25 października2016 – 10.00.

Smerfy w Bibliotece rozmawiają o bezpieczeństwie dzieci.
W piękny słoneczny poranek 25 października – we wtorek dziwnowską Bibliotekę odwiedziły „SMERFY” wraz ze swoimi paniami Agatą i Magdą .
Tematem naszego spotkania było bezpieczeństwo naszych milusińskich – „ A jeśli się zgubię to co?”.
Po przeczytaniu fragmentu opowiadania Stefanii Szuchowej
„ Przygoda z małpką” dzieci opowiadały jak się zachować gdy się zgubią, kogo trzeba poprosić o pomoc.
Wszystkie „SMERFY” wiedziały jak mają na imię i gdzie mieszkają – Dziwnowie, Międzywodziu, Sierosławiu, Kamieniu Pomorskim. Po pogawędce wyruszyliśmy na wycieczkę po bibliotece przy dźwiękach piosenki „ Jedzie pociąg z daleka”.
Po zabawie ruchowej dzieci obejrzały dwa krótkie filmiki MELA I MARCEL, czyli jak bezpiecznie i zdrowo poznawać świat – „Nie rozmawiam z nieznajomym” i „Telefony alarmowe” .
Smerfy poznały zasady bezpiecznego zachowania w stosunku do osób nieznajomych. Wspaniała zabawa rozpoczęła się po zapoznaniu się dzieci z numerami alarmowymi . Każdy „SMERF” wybierał numer alarmowy na telefonie zabawkowym i zgłaszał – pożar, chorobę mamy i wypadek. Wszystkie służby ratunkowe wyjeżdżały błyskawicznie na sygnale do akcji.
Na zakończenie spotkania SMERFY otrzymały rysunki pojazdów ratunkowych ( straży pożarnej, policji oraz karetki pogotowia ) ich zadaniem było naklejenie prawidłowego numeru alarmowego. Zadanie domowe dla „ SMERFÓW „ to zapamiętanie – na jakiej ulicy mieszkam.