24 października – poniedziałek Misie szukały jesieni w Bibliotece :).

Na jesienne spotkanie w bibliotece dnia

w poniedziałek przybyły w świetnych humorach dzieci z grupy „Misie” wraz ze swoimi paniami Beatką, Wandzią i Anią. Po przeczytaniu książeczki Małgorzaty Strzałkowskiej pt.: „Jesień” dzieci z chęcią odpowiadały na pytania:
– co spada z drzew jesienią?
-jak się nazywa drzewo , na którym rosną kasztany?
– jak się nazywa drzewo , na którym rosną żołędzie?
– co jeszcze spada jesienią z drzew?
W wielkim w wiklinowym koszu znalazły się dary , które zbieramy jesienią z naszych ogrodów. Były tam cukinia, cebula , marchewka, pietruszka, seler , buraki . Nasze Misiaczki wiedziały , że z tych warzyw przyrządzić można zupki i surówki a niektóre służą tylko do jesiennej dekoracji lub są karmą dla zwierzątek. Dowiedziały się również, ze zwierzątka jesienią zmieniają swoje futerka na gęste i cieple, pomagające im przetrwać zimowe chłody.
Zabawa „Rób to co ja” – wywołała wśród dzieci ogólną radość , chętnie wykonywały wszystkie polecenia: tupały, machały rączkami i uśmiechały się .
Jesienny pociąg z lokomotywą i z wagonikami z dzieci z kolorowymi liśćmi w dłoniach dojechał do zadania , które było dla dzieci wielką niespodzianką. Trzeba było celować kasztanami do kolorowego parasola jesieni, a następnie ułożyć z różne kasztanów postacie , figury i esy floresy.
Wyobraźnia dzieci jest nie ograniczona i z kasztanów powstały – uśmiech, lody a nawet grupowa gąsienica Oliwia.
A to – co „Misie” wykonały na zakończenia spotkania – specjalne prace plastyczne odwzorowujące jesienne liście- możecie kochani oglądać na tablicy w przedszkolu.
Było to miłe spotkanie i Panie zapowiedziały , że będziemy się spotykać raz w miesiącu, a więc do zobaczenia już w listopadzie.