Miejska Biblioteka Publiczna w Dziwnowie serdecznie zaprasza do oglądania dwóch Wystaw Plastycznych z Toruńskiej Galerii Dziecka:

Miejska Biblioteka Publiczna w Dziwnowie serdecznie zaprasza do oglądania dwóch Wystaw Plastycznych z Toruńskiej Galerii Dziecka:
Dzieci Afryki oraz Morskie Opowieści.
DZIECI Z AFRYKI
Zestaw prac dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat
z Beninu, Egiptu, Madagaskaru, Nigerii, Sudanu
i Tunezji. Jest to swoista podróż po najgorętszych zakątkach świata, smakowanie kultury, obyczajowości.
Tematy: życie codzienne, pejzaż, portret, architektura. MALARSTWO: tempera,
akwarela.
RYSUNEK: kredka ołówkowa, ołówek,cienkopis.
GRAFIKA:monotypia,
kolografia, stempel,szablon.
KOLAŻ 12,100×70 c.
MORSKIE OPOWIEŚCI
Autorami prac są dzieci i młodzież w wieku od 7 do 19 lat z różnych stron świata, głównie z krajów, gdzie morze jest istotnym elementem lokalnego pejzażu. Głównym motywem zestawu prac jest samo morze, jego bezmiar, głębiny
i miotane wiatrami fale. Bohaterami prac stają się również ludzie związani z morzem: rybacy naprawiający sieci, marynarze na pokładach żaglowców, płetwonurkowie wśród koralowych raf.
Świat realny przeplata się ze światem baśni
i legend. W pracach pojawiają się syreny, morskie potwory i bóstwa.
Kraje z których pochodzą prace: Białoruś, Bułgaria, Chiny, Estonia, Finlandia, Indie, Kazachstan, Litwa, Macedonia, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Sri Lanka, Tajlandia, Turcja, Ukraina. MALARSTWO: tempera, akwarela,olej.
RYSUNEK: ołówek, kredka ołówkowa,pastel, olejna, cienkopis,
na tkaninie.
GRAFIKA: linoryt, serigrafia.
KOLAŻ.
Wystawa dostępna do września 2016.