Barbara Mietlińska w Dziwnówku.

W dniu 21 maja 2016 r. biblioteka w Dziwnówku gościła niezwykłą osobę – Panią Barbarę Mietlińską. Na co dzień mieszka w Nowej Rudzie, a w Dziwnówku przebywała wypoczynkowo w Ośrodku Contessa i z chęcią wstąpiła do biblioteki, aby podzielić się z innymi swoją pisarską pasją. Poetka tworzy przede wszystkim wiersze dla dzieci, ale nie tylko. Jest emerytowanym pedagogiem więc nic dziwnego, że pisanie dla najmłodszych daje jej niesamowitą radość. Warto również dodać, że poetka udziela się społecznie, jest wolontariuszką, śpiewa również w chórze kościelnym. Pani Barbara należy do fundacji KAMENA w Łodzi, która kieruje Klubem Poetów i Pisarzy KAMENA, oddział w Słupcy.

Spotkanie odbyło się w sobotnie popołudnie, w czasie, w którym odbywały się w gminie Dziwnów inne imprezy (m.in. Dziwnowska Liga Biegowa, X turniej tańca, nazajutrz dzieci miały przystąpić do I komunii św.), dlatego publiczność zgromadzona w progach biblioteki była nieliczna, ale za to niezwykle ciekawa osoby poetki. Spotkanie przebiegło więc w ciepłej i miłej atmosferze. Dało się odczuć, że Pani Barbara Mietlińska jest osobą lubiącą kontakt z ludźmi, z przyjemnością opowiedziała więc nieco o sobie i swojej twórczości przybyłym do biblioteki osobom. Zaprezentowała kilka własnych utworów, które spotkały się z żywym odbiorem wśród zgromadzonej publiczności. Na zakończenie miłego spotkania, i w ramach podziękowania, autorka otrzymała drobny upominek od biblioteki.
Bibliotekarz w Dziwnówku – Wiesława Barbara Wąsowicz