Dziwnów bierze udział w Akcji “NOC W BIBLIOTECE” z 3 na 4 czerwca 2016 r. :)

KOCHANI –
Nasza Biblioteka będzie brała udział w ogólnopolskiej Akcji „ Noc w Bibliotece”, która będzie miała miejsce z 3 na 4 czerwca bieżącego roku.
Noc w Bibliotece w Dziwnowie będzie nosiła tytuł
„Wikingowie w Dziwnowie” .
Rozpocznie się o godzinie 20.00 spotkaniem z Panem Grzegorzem Oleszczukiem naszą „Żywą księgą Historii” o Wikingach oraz naszych terenach zachodniopomorskich. Aby przybliżyć postać naszego Bohatera zapraszamy na jego stronę www.dziwnowpl.pl , a warto tam zajrzeć zapewniamy.
Na tej stronie „reklamowane” są aspekty historyczne jak i kulturowe naszej małej ojczyzny – jak mówi pan Grzegorz.
Rozpoczniemy przygotowaniem strojów, broni i ozdób Wikingów pod okiem pana Grzegorza oczywiście, a potem udamy się z pochodniami wieczornym korowodem przez Dziwnów.
Następnie udamy się na ognisko z pieczeniem kiełbasek okraszone oczywiście niesamowitymi opowieściami o Wikingach rzecz jasna. Zainscenizujemy walki Wielkich Wojów pomiędzy naszymi drużynami.
W dalszej części wrócimy do Biblioteki na projekcję „Miasto Zatopionych Bogów” Zdzisława Coaza , zapoznamy się również z literaturą biblioteki poświęconą interesującym nas tematem.
Kolejnym krokiem będzie spacer o wschodzie słońca na plażę  i Rytualne Powitanie Słońca oraz puszczanie w darze wianków Wielkiemu Bałtykowi.
I tak dobiegnie końca nasza Noc w bibliotece .

PROSIMY O ZGLASZANIE UCZESTNIKÓW WYDARZENIA JUŻ OD TERAZ W BIBLIOTECE 913813547, biblioteka@dziwnow.pl i osobiście

plakat_1_2016 viking