Lekcja biblioteczna 13.06 2024 – Wisława Szymborska opowiada o swoim życiu: ,, NIC DWA RAZY SIĘ NIE ZDARZA…’’

W czwartkowy poranek 13 czerwca 2024 roku uczniowie klas 7  z Szkoły Podstawowej odwiedzili naszą Bibliotekę, gdzie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej poświęconej życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej.

Prezentację twórczości  poetki rozpoczęliśmy od przywitania uczniów wierszem ,,Nic dwa razy się nie zdarza’’ w wykonaniu zespołu MANAM.

W trakcie spotkania zostały odczytane wybrane wiersze, moskaliki , liepieje i limeryki.

Uczniowie dowiedzieli się także wiele ważnych i ciekawych informacji  na temat życia i twórczości noblistki, nazywanej pierwszą damą polskiej poezji. Ciekawostki z życia poetki zainspirowały młodzież do układania limeryków i liepiejek, a także do gry w ,,Zielonego trupa’’ wymyśloną przez poetkę.     Dziękujemy uczniom  za aktywne uczestniczenie w lekcji i zapraszamy  w wrześniu na zwiedzanie pięknego świata literatury.

,,ŻADEN DZIEŃ SIĘ NIE POWTÓRZY,

NIE MA DWÓCH PODOBNYCH NOCY