Tydzień Bibliotek 2024 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dziwnowie. 08 maj 2024 środa godz. 12.00 Spotkanie Autorskie z Agnieszką KUBALT.

Tydzień Bibliotek 2024 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dziwnowie. 08 maj 2024 środa godz. 12.00  Spotkanie Autorskie z Agnieszką KUBALT.

Agnieszka Kulbat

Piotrkowianka, pisarka i miłośniczka sportu, która mimo ukończenia Politechniki Warszawskiej postanowiła tworzyć powieści w gatunkach takich jak fantasy oraz thriller. Przez lata z sukcesami na arenie europejskiej trenowała oyama karate, dzięki czemu z przyjemnością w swoich książkach skupia się na scenach akcji, szczególną uwagę poświęcając walce wręcz. Urodzona w 1998 roku, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną pierwszego stopnia w klasie fletu poprzecznego, którego nie zawaha się użyć na każdym, kto źle obchodzi się ze swoimi książkami.

Rozmowa z Agnieszką Kubalt:

„BOJKOT” – Czy każdy może być winny?

Nastka jest nieszczęśliwie zakochana w Igorze. Odkąd tylko pamięta, darzy go uczuciem. W dodatku przyjaźni się nie tylko z nim, ale też z jego… dziewczyną. Pewnego dnia przez przypadek dostrzega ślady pobicia na ciele chłopaka. Nie ma wtedy jeszcze pojęcia, że rok później na forum szkoły zostanie wraz z nim oskarżona o zabójstwo jednej z nauczycielek.

Czy wydarzenia sprzed kilkunastu miesięcy wyjdą w końcu na jaw?

Gdy chwilę później Nastka wymyka się ze szkolnej auli, trafia na Igora, który zniknął z jej życia tuż po tragicznych wydarzeniach. Koło niego wisi ciało oskarżycielki. Coś jednak powstrzymuje młodych ludzi przed udzieleniem jej pierwszej pomocy…

DZIECINA SIĘ KWILI MATUSIEŃKA MILI

Wojmir nigdy nie lubił przyjmować zleceń… szczególnie na krąbrne duchy, opętane dusze i żądne zemsty zmory. Kiedy jednak o przysługę prosi go piękna niczym słoneczny poranek Żywia, syn Żmija nie potrafi jej odmówić i rusza wraz z nią w podróż do średniowiecznego Poznania. Podróż pełną niespodzianek, demonów i najlepszego po tej stronie słowiańskiej Wisły piwa.

Opowiadanie zostało opublikowane w antologii “Kwiat paproci i inne legendy słowiańskie” (2023).

„MOJARA.ŻNIWA PRZEPOWIEDNI”.

Ona twym celem, zbawieniem i zgubą, ona ci marzeniem, straceniem i chlubą. Wieści o upadku Zakonu Inayari i morderstwie jego Najwyższej kapłanki rozchodzą się po Ratrii w tempie błyskawicy. W obliczu tych tragicznych wydarzeń Rayn zostaje zmuszona wybrać stronę w wewnętrznym konflikcie, który trawi jej kraj. Wrzucona w sam środek chaosu, przebywa z dala od Aidena, ale połączone przez Mojry dusze tych dwojga ciągną ku sobie wbrew wszystkiemu. Katastrofalne skutki ich spotkania są tylko kwestią czasu. Czasu, którego nawet boginie przeznaczenia mają mało. Walka o tron, duchy przeklętych sióstr, dworskie konflikty i śmierć ludzi zaplątanych w nici losu to tylko preludium przepowiedni, która lada moment wreszcie zbierze swoje żniwa.

„MOJRA. PRZEKLĘTE DZIECI INAYARI”.

Rayn, ratując życie Aidena, nie zdaje sobie sprawy, że to on ma przynieść jej zgubę. Ich połączone życia łączą też emocje, ból i sny, zamazując granicę pomiędzy dobrem a złem. Rayn nie jest w stanie poznać, czy myśli nawiedzające jej głowę należą do niej czy do chłopaka. Ten chaos jest tylko pozorny, bo każdy jej krok, czyn i słowo zostało dokładnie zaplanowane przez Mojry – boginie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Rayn nie podda się tak łatwo i jej celem stanie się wyrwanie z okowów przeznaczenia, bo od teraz każda decyzja jej i Aidena, zdecyduje o losie świata. „Pierwszy tom serii autorstwa Agnieszki Kulbat oferuje nie tylko klimatyczne miejsce akcji i ciekawe relacje między bohaterami. Mamy tutaj między innymi runiczną magię, system wiary opierający się na dwóch rodzajach bóstw – Mojrach i Tytanach, mrożące krew w żyłach tajemnice, walkę z przeznaczeniem – mówiąc wprost, jest co wymieniać, a co więcej, jest o czym czytać, bo całość układa się w intrygujący obraz, a należy pamiętać, że to dopiero pierwsza jego część”.

„BUJDA”

Pewnego dnia Kalina nieoczekiwanie staje się świadkiem morderstwa. Z dachu bloku, w którym mieszka, zostaje zepchnięty mężczyzna. Nastolatka chce jak najszybciej wrócić do domu, dopadają ją bowiem wspomnienia starszej siostry, która rok wcześniej popełniła samobójstwo. W wejściu do klatki wpada na podejrzanego chłopaka, zaś na wycieraczce przed drzwiami swojego mieszkania znajduje list nawiązujący do zmarłej siostry. Czy obie te śmierci są ze sobą powiązane? Kalina już tego samego dnia w szkole spotyka tajemniczego uciekiniera z klatki. Dziewczyna nie da mu spokoju, póki nie dowie się, co chłopak wie na temat jej starszej siostry. UWAGA! Książka porusza takie tematy, jak: trauma, syndrom dorosłego dziecka alkoholika (DDA), załamanie nerwowe, gwałt, morderstwo, toksyczne relacje w rodzinie, samobójstwo.Serdecznie zapraszamy miłośników Fantastyki na